Klasa patronacka Wielton S.A. to idealna propozycja dla gimnazjalistów, którzy stoją przed wyborem ścieżki swojego dalszego rozwoju. W ciągu 3-letniego programu zdobędziecie kwalifikacje, które pozwolą wam wykonywać pracę mechanika montera maszyn i urządzeń. Od drugiej klasy równolegle z podnoszeniem swoich kwalifikacji zaczniecie otrzymywać wynagrodzenie za wykonywana pracę.

Mechanik monter maszyn i urządzeń

Przemysł maszynowy należy do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Mechanicy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Mechanik monter maszyn i urządzeń́ jest zawodem bardzo pożądanym na obecnym rynku pracy.
Mechanik monter wykonuje przeglądy, konserwacje i naprawy różnego rodzaju maszyn i urządzeń z wykorzystaniem uniwersalnych narzędzi i przyrządów ślusarskich, monterskich oraz specjalistycznych. Sprawdza stan techniczny maszyn i urządzeń metodami diagnostycznymi, kontroluje, reguluje, przeprowadza próby po naprawach oraz w razie potrzeby instaluje i uruchamia obiekty techniczne na stanowisku pracy.

Czas trwania nauki: 3 lata

 

Program nauczania:

Wiedzę teoretyczną i podstawową praktyczną uczniowie zdobywają z Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Od drugiego roku kształcenia, uczniowie rozpoczynają również praktykę zawodową w firmie Wielton S.A. za którą otrzymują wynagrodzenie.

Podczas zajęć na terenie Wielton S.A., każdy będzie mógł przyjrzeć się pracy profesjonalnych urządzeń i robotów, które stosowane są przy produkcji naczep. Najlepsi uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w targach branżowych oraz w wycieczkach.

W trakcie całego cyklu kształcenia uczniowie zdobędą wiedzę w obszarze obsługi i naprawy urządzeń mechanicznych, elektrycznych, pneumatycznych i hydraulicznych, montażu i konserwacji maszyn i urządzeń oraz możliwość ukończenia profesjonalnego kursu spawacza. Na koniec aby uzyskać rekomendacje zawodowe według wymagań firmy, uczniowie podejdą do egzaminu wewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje ucznia do podjęcia pracy w zawodzie Mechanik monter maszyn i urządzeń.

Dokumenty należy składać w Zespole Szkół Nr 2 w Wieluniu, im. Jana Długosza zgodnie z harmonogramem ustalonym przez szkołę. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej szkoły.

Pobierz kartę rekrutacyjną

Placówki współpracujące:

 

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza

ul. Traugutta 12
98-300 Wieluń
tel.: 43 843 49 80
fax: 43 843 49 80
dlugosz.wielun@wp.pl

Izba Rzemieślnicza w Łodzi

ul. Moniuszki 8
90-111 Łódź
NIP: 725-001-19-36
tel.: 42 632 55 81
fax: 42 632 37 76
irlodz@home.pl

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców

ul. Targowa 1,
98-300 Wieluń,
woj. łódzkie
tel.: 43 843 82 84