Skład grupy

Co robimy

Poznaj naszą ofertę

Wielton S.A.

Czołowy producent przyczep, naczep i zabudów samochodowych

Wielton to wiodący producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jesteśmy jednym z dziesięciu największych producentów w branży na skale Europy.

Solidne fundamenty pozwoliły nam z odwagą wejść na rynki zagraniczne. Konkurujemy dziś z międzynarodowymi graczami pod względem jakości i zakresu oferty asortymentowej.

W ofercie Wieltonu znajduje się obecnie 15 grup produktów dostępnych w ponad 800 konfiguracjach. Oferta produktów jest stale wzbogacana o nowe modele dostosowane do wciąż zmieniających się wymogów klientów. Nieustannie wprowadzamy kolejne udogodnienia techniczne i dobieramy wysokiej klasy podzespoły.

Grupa Wielton posiada dwa centra produkcyjne w Polsce oraz we Francji oraz dwie montownie mieszczące się we Włoszech i w Rosji.

Grupa Wielton to także rozbudowana sieć sprzedaży. Oprócz własnych oddziałów handlowych, sprzedaż naszych produktów jest realizowana poprzez sieć dealerską na całym świecie. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży na drogi Europy wyjechało już ponad 75 000 naczep i przyczep z logo Wieltonu, a jego produkty sprzedawane są obecnie w 35 krajach świata.

Od początku procesu produkcyjnego dbamy o jakość produkowanych pojazdów. Po sprzedaży zapewniamy naszym klientom także profesjonalne wsparcie serwisowe dostępne w całej Europie oraz kompleksowe doradztwo konstruktorów Wieltonu. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 200 punktów zlokalizowanych w 18 krajach Europy. Naprawy w serwisie fabrycznym są gwarancją uzyskania jakości identycznej jak w nowych produktach.