Skład grupy
ikona eu

Co robimy

Poznaj naszą ofertę

Wielton Group

Czołowy producent przyczep, naczep i zabudów samochodowych
Wielton to wiodący producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jesteśmy jednym z dziesięciu największych producentów w branży na skale Europy.

Grupa Wielton

Sukcesywnie realizowana strategia oparta o dywersyfikację geograficzną oraz potencjał przejmowanych spółek, zapewnia Grupie Wielton utrzymanie mocnej pozycji w pierwszej dziesiątce producentów na świecie. Budowanie silnej, konkurencyjnej pozycji Grupy w krajach europejskich jest sukcesywnie realizowane poprzez kolejne akwizycje oraz wzrost organiczny skupiający się na rozbudowie infrastruktury i zwiększaniu mocy produkcyjnych.

Grupa Wielton jest wiodącym producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Dostarczamy najlepsze rozwiązania transportowe dla biznesu, konkurując z największymi międzynarodowymi graczami w branży. Naszymi klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada pięć centrów produkcyjnych: w Polsce, Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji oraz spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Podstawą sukcesu Grupy Wielton jest unikalny model biznesowy –  multibrand, który oparty jest na globalnym zasięgu budowanym przez silne, lokalne marki. Grupę tworzą renomowane europejskie marki: polski Wielton, francuski Fruehauf, brytyjski Lawrence David, niemiecki Langendorf, hiszpański Guillén oraz włoskie Viberti. Dywersyfikacja biznesu w ujęciu geograficznym, jak i produktowym jest dla nas niezwykle ważna. Zdobywamy kolejne rynki i budujemy przewagę konkurencyjną w oparciu o nowe technologie, przy jednoczesnym pełnym wykorzystaniu potencjału skonsolidowanych spółek. Dzięki dywersyfikacji geograficznej i naszym zróżnicowanym markom, lepiej rozumiemy charakterystykę poszczególnych rynków i potrzeby klientów.

Oferta Grupy Wielton obejmuje obecnie 12 grup produktów dostępnych w ponad 800 konfiguracjach. Nasze portfolio produktowe jest stale wzbogacana o nowe modele dostosowane do wciąż zmieniających się wymogów klientów. Nieustannie wprowadzamy kolejne udogodnienia techniczne i dobieramy wysokiej klasy podzespoły. Oferujemy naszym klientom kompleksowe portfolio produktów złożone ze specjalistycznych pojazdów i produktów dostosowanych do potrzeb konkretnego klienta. Grupa Wielton to także rozbudowana sieć sprzedaży. Oprócz własnych oddziałów handlowych, sprzedaż naszych produktów jest realizowana poprzez sieć dealerską na całym świecie. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży na drogi Europy wyjechało już ponad kilkadziesiąt tysięcy naczep i przyczep z logo Wieltonu, a jego produkty sprzedawane są obecnie w 45 krajach świata.

Od początku procesu produkcyjnego dokładamy wszelkich starań o jakość produkowanych pojazdów. Po sprzedaży zapewniamy naszym klientom także profesjonalne wsparcie serwisowe dostępne w całej Europie oraz kompleksowe doradztwo konstruktorów Wieltonu. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 600 punktów zlokalizowanych w 18 krajach Europy. Naprawy w serwisie fabrycznym są gwarancją uzyskania jakości identycznej jak w nowych produktach.