News & Press

W całym swoim cyklu życia naczepa marki Wielton okrąży kulę ziemską średnio 20 razy. To długa i wyczerpująca droga, dlatego produkty te muszą być wytrzymałe i bezpieczne. Jak powstają tego typu naczepy? Co się kryje za ścianami tych pojazdów? Jakie technologie wykorzystuje Wielton podczas produkcji? Czy linia produkcyjna w Wieluniu jest zautomatyzowana i zrobotyzowana? Odpowiedź na te pytania pozna zwycięzca aukcji przygotowanej przez Wielton S.A. z okazji 30. finału WOŚP. Przedmiotem licytacji jest udział w odcinku Anatomii Wieltonu poświęconym zwiedzaniu zakładów w Wieluniu w towarzystwie Adriana Truckera Pakera.

Wielton S.A. już po raz kolejny wspiera zbiórkę Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której celem w tym roku jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Żeby zebrać jak najwięcej funduszy, firma zaprasza do licytacji w aukcji, której zwycięzca weźmie udział w odcinku Anatomii Wieltonu, w którym po terenie zakładów oprowadzi go Adrian Trucker Paker.

To już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a my jesteśmy pod nieustannym wrażeniem tego, co fundacja robi dla zdrowia dzieci i wspierania ich prawidłowego rozwoju. Tym chętniej po raz kolejny angażujemy się w pomoc i zapraszamy do udziału w aukcji, w której można wylicytować spełnienie dziecięcych marzeń lub znaleźć odpowiedź na kilka nurtujących pytań natury technicznej – czyli zobaczyć od kuchni zakład, w którym produkowane są naczepy i wziąć udział w odcinku „Anatomii Wieltonu”. Wiem, że jest wielu pasjonatów, których interesuje „jak to jest zrobione”, a teraz będą mieli okazję na znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. A to wszystko w szczytnym celu, który z dumą wszyscy wspieramy

– zachęca Mariusz Golec, CEO Grupy Wielton.

„Anatomia Wieltonu” to kanał na YouTube, na którym firma publikuje filmy ukazujące tajniki powstawania i testowania pojazdów z logo Wieltonu. Dzięki temu poznajemy nowe produkty oraz technologię wytwarzania, która za nimi stoi, a także ciekawostki z życia kierowców zawodowych. Przedmiotem tegorocznej aukcji jest gościnny udział w odcinku Anatomii Wieltonu, w którym zwycięzca licytacji, a wraz z nim widzowie, zwiedzi zakłady w Wieluniu. Przewodnikiem po procesie produkcji będzie zawodowy kierowca i influencer – Adrian Trucker Paker. Adrian zna się na pojazdach ciężarowych od strony praktycznej i przybliży tajemnice życia w drodze oraz eksploatacji naczep. Będzie przewodnikiem spaceru, podczas którego zajrzymy do hal produkcyjnych, zobaczymy jak nowe technologie działają na co dzień, w tym w jaki sposób wykorzystywana jest automatyzacja i robotyzacja produkcji w Wieluniu.

– mówi Paweł Szataniak, Chairman Grupy Wielton.

Termin realizacji przedmiotu aukcji zostanie indywidualnie ustalony ze zwycięzcą po jej zakończeniu i wpłacie wylicytowanej kwoty.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/udzial-w-odcinku-anatomii-wieltonu-11743018697