News & Press

Debiut nowych produktów Wieltonu na Targach COMTRANS 2015

Na XIII Międzynarodowych Wyspecjalizowanych  Targach COMTRANS 2015 prezentowaliśmy nowe produkty Wieltonu przygotowane specjalnie z myślą o rosyjskich klientach.

Debiutowała niezawodna, uniwersalna burto-firanka NS 3 S KB M2 z lekką ramą. Naczepa dostępna jest w Rosji od 2015 roku i spotyka się z bardzo pozytywnymi opiniami. Wśród głównych zalet znajdują się:……. niska masa własna – łącznie 6230 kg, solidna, wzmocniona rama, ściana przednia oraz podłoga, nowoczesna konstrukcja tylnych drzwi i zawiasów.

Kolejna nowość to wywrotka Wielton NW 3 S 33 HP M4 z zaokrągloną skrzynią ładunkową, zmiennym przekroju. To produkt przygotowany specjalnie na rosyjski rynek. Mulda wywrotki jest wykonana ze stali odpornej na ścieranie HB 450 i rozciąga się od ściany przedniej do tyłu. Kształt muldy ułatwia rozładunek nawet w sytuacji, gdy ładunek jest zbrylony bądź przywarł do ścianek. Pojemność ładunkowa skrzyni to 33 m3. Na targach COMTRANS 2015 prezentowana była wersja light naczepy.

Wielton S.A. kontynuuje współpracę z wiodącymi producentami samochodów ciężarowych. Na targach COMTRANS prezentowany był zestaw przestrzenny na podwoziu MAN TGX 28.480 6×2-2 BL. Wzmocnione ściany, niezależny ruch kurtyny, hydraulicznie podnoszony dach, zwiększona objętość ładunku – to tylko niektóre z zalet tego produktu.

Podczas targów COMTRANS 2015 odbyła się również konferencja prasowa, na której poruszono m.in. tematy dotyczące sytuacji ekonomicznej w Rosji i współpracy z lokalnymi partnerami. Dostrzeżono również początek technologicznej rewolucji w Wielton S.A., która sprzyja unowocześnieniu gamy produktowej Wielton S.A, w tym dedykowanej na rynek rosyjski.