News & Press

Targi Solutrans, które odbyły się w dniach 16-20 listopada 2021 r., są międzynarodowym wydarzeniem skierowanym dla wszystkich podmiotów sektora pojazdów użytkowych. Jak co dwa lata, nieprzerwanie od 2007 roku, na Targach obecny był Fruehauf.

W tym roku udział Fruehaufa w wystawie był wielkim sukcesem, efektem kilkumiesięcznej pracy. Podjęte wysiłki zaowocowały prezentacją innowacyjnych pojazdów i ich nowych opcji. Na stoisku Fruehauf o powierzchni 660 m2 wystawiono łącznie 7 pojazdów:

HYD-DRIVE: ten pierwszy na świecie, napędzany wodorem furgon zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Został zaprezentowany z nowymi opcjami: SAFE-CONTROL (kamery 360° usuwające martwe punkty) oraz Novacom (system telematyczny).

DISTRICT: pojazd z kurtynami bocznymi typu tridem przeznaczony do transportu miejskiego z systemem kierunkowym zapewniającym lepszą zwrotność. Przy długości 13,60 m zapewnia maksymalną ładowność. Prezentowany z nowym nadwoziem wyposażonym w system Quick Slide, umożliwiającym szybkie otwieranie i zamykanie kurtyny w mniej niż 2 minuty.

RAIL&ROAD: Nowy pojazd dedykowany do transportu multimodalnego, który może być transportowany drogą morską i jest kompatybilny ze wszystkimi typami wagonów oraz stan-dardami transportu kolejowego.

MULTIFLEX: naczepa kontenerowa z możliwością wydłużania przedniej części w celu lepszego rozłożenia ładunku.

SAFE-TIPP: Nowa wywrotka z przenośnikiem taśmowym do specyficznych, trudno dostępnych miejsc. System wywrotu umożliwia szybkie i bezpieczne manewrowanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Wywrotka OPTIMUM: Wywrotka aluminiowa dedykowana do zaopatrywania placów budowy z nowymi automatycznymi drzwiami hydraulicznymi.

Wywrotka INTENSIVE: Stalowa wywrotka z dnem o grubości 6 mm i burtami o grubości 4 mm, ująca dużą wszechstronność zastosowania.

Zaprezentowane innowacje wywołały prawdziwy entuzjazm, przyciągając na stoisko ponad tysiąc odwiedzających. ces na Targach jest wynikiem ciągłego rozwoju innowacji i jakości produktów „designed to last”.

W ciągu pięciu dni targów zmobilizowaliśmy zespoły sprzedaży i marketingu, aby całe wydarzenie przebiegło pomyślnie. Ten sukces jest wspólnym wysiłkiem, zarówno zespołu sprzedaży i marketingu, jak i dla wszystkich pozostałych zaangażowanych zespołów: od R&D (czyli działu badawczo-rozwojowego) po produkcję.

Na tegorocznej edycji wydarzenia gościło ponad 50 000 zwiedzających, 60 000 profesjonalistów i 1000 wystawców. Udział w Targach świadczy o nieustannym dążeniu Fruehauf do oferowania najlepszych produktów i najwyższej jakości usług. Solutrans 2021 dał firmie możliwość zaistnienia po raz kolejny w świadomości klientów. Nowe zamówienia na wystawiane pojazdy są kolejnym dowodem sukcesu Targów.