News & Press

European Leadership Awards

Dzień 26 kwietnia b.r. obfitował w wyróżnienia dla firmy Wielton. Podczas Gali Lewiatana nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego otrzymał Przewodniczący Rady Nadzorczej p. Paweł Szataniak, natomiast Prezes Zarządu spółki Wielton p. Mariusz Golec odebrał wyróżnienie na European Executive Forum.

Marek Maj, Paweł Szataniak, Agnieszka Holland oraz Jerzy Baczyński i zespół „Polityki – to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan, a wyróżnienia zostały wręczone w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Konfederacja co roku przyznaje 4 nagrody: dla przedsiębiorców nadających styl polskiej przedsiębiorczości, osobistości życia publicznego oraz nagrodę specjalną zarządu i nagrodę za odważne myślenie.Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii duża firma, za zbudowanie przedsiębiorstwa należącego do europejskiej czołówki producentów przyczep i naczep oraz imponujące plany rozwoju firmy do roku 2020 r., dostał Paweł Szataniak,  przewodniczący rady nadzorczej i współwłaściciel firmy Wielton, odpowiedzialny za jej dynamiczny rozwój, w tym udaną ekspansję międzynarodową. Takie wyróżnienie kapituła przyznaje przedsiębiorcom nadającym styl polskiej gospodarce, tworzącym sprawnie zarządzaną firmę i mającym wizje rozwijania odpowiedzialnego biznesu.

Gala  European Leadership Avards  to wydarzenie towarzyszące„European Executive Forum”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają najwyższe standardy przywództwa, wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu oraz odznaczają się szczególną dbałością o dobro społeczeństwa.

Nagrodę w kategorii ,,Global Success Leader” otrzymała spółka Wielton S.A., która od lat stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne i na działalność na rynkach zagranicznych, a wyróżnienie odebrał osobiście Prezes Zarządu Wielton SA Mariusz Golec.W uzasadnieniu czytamy:  „Wielton podkreśla jak istotne w jego działaniu jest doskonale  procesów oraz ciągłe podnoszenie jakości. Ta przemyślania strategia sprawia, że firma znajduje się w czołówce producentów przyczep i naczep w Europie.”  Nagroda została wręczona przez Hermanna Simona – założyciela globalnej firmy doradczej Simon-Kucher & Partners, Strategy & Marketing Consultants. Światowej sławy eksperta w dziedzinie strategii i marketingu, który został wybrany najbardziej wpływowym myślicielem w obszarze języka niemieckiego po Peterze Druckerze.