News & Press

W połowie listopada firma Langendorf GmbH zaprezentowała swoją nową stronę internetową, która została zmodernizowana pod kątem graficznym, intuicyjnej obsługi i trójwymiarowych treści. Punktem centralnym nowej strony jest wirtualny showroom.

Langendorf 3D - Showroom

Produkty Langendorf cieszą się renomą na całym świecie. Wyróżnia je przede wszystkim długa żywotność, a tym samym wysoki poziom zadowolenia klienta przez cały okres ich użytkowania. Nic więc dziwnego, że wielu klientów chce z wyprzedzeniem, na spokojnie i bez presji czasu zapoznać się z informacjami, które pomogą im wybrać idealny produkt dla swojej firmy.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Langendorf zaprasza do wirtualnego showroomu, w którym można w ciszy i spokoju przyjrzeć się na ekranie komputera wirtualnym modelom z głównych grup produktów, w tym naczepom skrzyniowym, przyczepom niskopodwoziowym i wywrotkom. Od ogólnego przeglądu całej serii, aż do poszczególnych podzespołów, wyposażenia opcjonalnego i wariantów, klient może obejrzeć pojazdy ze wszystkich stron i uzyskać szczegółowe informacje na temat produktów Langendorf. Wirtualny salon to nowość w branży, a tym samym prawdziwy hit na naszej stronie internetowej.

Nasi klienci otrzymują z Waltrop produkty wysokiej jakości o długiej żywotności. – mówi Dr. Klaus P. Strautmann, Dyrektor Zarządzający Langendorf GmbH – Oferujemy naszym potencjalnym, jak i obecnym klientom możliwość dokładnego zapoznania się z wybranym pojaz-dem naczepowym oraz jego specyfikacjami technicznymi i opcjami w dowolnym czasie oraz miejscu w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu można zawczasu wyjaśnić wiele kwestii, które są istotne dla klienta.

Langendorf 3D - Rzut Produktowy

Kolejną zaletą jest to, że nasi klienci zyskują więcej czasu na konsultację z naszymi specjalistami ds. sprzedaży, aby dokładnie zapoznać się z najmniejszymi szczegółami technicznymi. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że klienci mają coraz mniej czasu na bezpośrednie spotkania. Dzięki temu, że nie ma konieczności omawiania podstawowych informacji z klientami w napiętych ramach czasowych, gdyż zapoznali się wcześniej z wybranym pojazdem w wirtualnym salonie, możemy ten czas poświęcić na omówienie skomplikowanych szczegółów technicznych lub kwestii handlowych. – podsumowuje Strautmann.

Wirtualny salon jest zatem integralną częścią strony internetowej Langendorfa, której nowa odsłona dostępna jest pod adresem www.langendorf.de. Pozostałe treści również zostały na nowo zaprojektowane. Więcej zdjęć, szybszy dostęp do informacji oraz łatwiejsza obsługa to główne cechy nowej strony internetowej. Naszym celem było to, aby finalnie całość była tak prosta i jasna, jak to możliwe. – mówi Dr. Strautmann. Na szczególną uwagę zasługuje przejrzysta struktura kart produktowych. Dzięki temu odwiedzający mają szybszy dostęp do szerokiej oferty produktów.

Choć dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotować wir-tualny salon i nową odsłonę naszej strony internetowej, to dopiero początek zmian. – mówi Strautmann – Więcej wersji językowych, bogatsza oferta zdjęć i filmów, aż do konfiguratora opartego na salonie wirtualnym – wszystko to jest w fazie projektowania i będzie stopniowo wprowa-dzane. Chcemy zaoferować naszym klientom wszelkie narzędzia niezbędne do zaprojektowania „własnego” pojazdu Langendorf. Jednocześnie zawsze gwarantujemy indywidualne i osobiste porady oraz wsparcie ze strony naszych specjalistów ds. sprzedaży.