News & Press

Mobilne Muzeum w naczepie firmy Wielton

Naczepa furgonowa firmy Wielton została zaadaptowana na wirtualne muzeum MAN, które od czerwca do listopada będzie przemierzać Polskę, odwiedzając imprezy plenerowe oraz najważniejsze wydarzenia branżowe.

Firma Wielton, która od dawna stawia na innowacyjność, wsparła przygotowanie wyjątkowego, innowacyjnego projektu, który przedstawia historię w atrakcyjnej, interaktywnej formie możliwie jak najszerszemu gronu publiczności.

Mobilne muzeum powstało z okazji jubileuszu 100-lecia wyprodukowanego pierwszego pojazdu ciężarowego przez MAN. Można w nim odbyć wirtualny spacer od powstania pierwszej ciężarówki MAN – Saurer, przez kolejne etapy rozwojowe produktów MAN. Projekt wkracza również w przyszłość, ponieważ daje możliwość oglądania koncepcyjnego, futurystycznego modelu ciągnika siodłowego MAN Concept S, który jest tworzony na oczach zwiedzających, dzięki zastosowaniu technologii druku 3D. W naczepie mieści się 5 interaktywnych stanowisk, gdzie korzystając z tabletów można zaznajomić się z  motoryzacją i nowoczesną technologią. Wielton jest partnerem tej akcji i wspiera projekt, który przedstawia poszczególne etapy rozwoju ciężarówek, wszystkim zainteresowanym zarówno motoryzacją, jak i fanom nowoczesnej technologii.