News & Press

Montownia w Szeremietiewie powstała w 2012 roku. Hala o łącznej powierzchni 740 m2 znajduje się w dzielnicy Solnechnogorsk obwodu moskiewskiego, we wsi Isakovo, niedaleko lotniska Szeremietiewo. Pierwotnym celem jej powstania była instalacja zabudów na podwoziach samochodów ciężarowych VOLVO.

Zespół pracowników produkcji został przeszkolony w zakładzie Wielton S.A . w Wieluniu na wydziale montażu. Dodatkowe szkolenia przeprowadzone w ośrodkach szkoleniowych Hyva i Binotto, które dotyczyły instalacji i konserwacji systemów hydraulicznych. Kadra oddziału składa się z monterów, magazynierów, inspektorów kontroli jakości oraz kierownika produkcji. Organizacja produkcji jest certyfikowana, zgodnie z normami ISO 9001-2011, otrzymaliśmy też międzynarodowy kod identyfikacyjny producenta pojazdów (WMI). Od 2018 roku w spółce zorganizowano dodatkowo system montażu 7 typów naczep kurtynowych oraz wywrotek. Zestawy montażowe dostarczane są z wieluńskiej fabryki.

Montaż w Wielton Rosja

Zabudowy wywrotki są seryjnie montowane na dowolnych europejskich podwoziach, głównie VOLVO i Mercedesa. W sumie od 2012 roku w Rosji zainstalowano ponad 2000 zabudów wywrotek różnych typów na podwoziach europejskich ciężarówek.

Proces produkcyjny nie został przerwany nawet podczas największego lockdownu w 2020 roku. W tym czasie wyremontowaliśmy również części wspólne, zmodernizowaliśmy szatnie, pojawiła się strefa klienta przeznaczona do odbioru nadwozi, gotowego wyposażenia i oczekiwania dla klientów.

W najbliższym czasie rozbudowany zostanie magazyn gotowych wyrobów i wybudowane zostaną nowe pomieszczenia dla personelu. W związku z planami wprowadzenia drugiej zmiany produkcyjnej i wzrostu wydajności do 100 szt. miesięcznie, powstaje nowy magazyn części zamiennych. Powierzchnia nowego magazynu zostanie podwojona i posłuży on do startu rosyjskiego HUB-u do sprzedaży oryginalnych części zamiennych w krajach unii celnej. Jesteśmy gotowi, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów i partnerów serwisowych zgodnie z nową strategią rozwoju obsługi aftersales i marki ABERG.

Montaż w Wielton Rosja

Procesem tym kieruje Ekaterina Vatnik. Ekaterina jest w firmie od 2010 roku, czyli od samego początku sprzedaży oryginalnych części zamiennych Wielton w Rosji. Zajmuje się wieloma obszarami: komunikacją z klientami, doborem części zamiennych, zawieraniem umów, katalogowaniem, wycenami, reklamacjami, a także współpracą z firmami transportowymi i celnymi. W tym czasie sieć serwisowa rozrosła się i objęła całą Rosję, od Kaliningradu po Władywostok. Rozwój ciągle trwa, a kolejnym krokiem jest audyt partnerskiej sieci serwisowej.

Dzięki temu spółka Wielton Rosja zapewnia swoim klientom, dealerom i partnerom serwisowym pełen cykl usług oraz wyznacza nowe cele rozwojowe.