News & Press

Na targach Intermat w Paryżu

Po targach w Monachium i Weronie Wielton prezentował swoją ofertę na jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie poświęconych budownictwu: Targach Intermat 2015 w Paryżu. To kolejny sygnał, który płynie z Wielunia w świat, że polski producent odważnie walczy o europejskiego klienta. Statystyki mówią same za siebie. Tylko we Francji, sprzedaż produktów Wieltonu z ostatnich czterech miesięcy wzrosła prawie czterokrotnie względem tego samego okresu  w ubiegłym roku.

Największy polski producent naczep i przyczep zaprezentował na targach wywrotki aluminiową i stalową z serii Weight Master. Oba pojazdy tuż po wystawie trafiły do nowego właściciela. NW 3 A 26 SKC SL 48 o pojemności 26m3 posiada modułową konstrukcję ramy z wysokowytrzymałej stali S700. Skrzynia wykonana z aluminium 5456 H34 – Endur-Al.  o podwyższonej twardości i odporności na ścieranie. Ściany skrzyni – panelowe –  wykonane są z blachy Endur-Al. o grubości wewnętrznej 2,5 mm, podłoga 5 mm. Dach skrzyni rozsuwa się automatycznie (Marcolin). W wersji modelowej prezentowanej na Intermat naczepa posiada pierwszą i trzecią oś podnoszoną Mercedes, aluminiowe felgi Alcoa, opony Michelin. Oświetlenie Full LED HELLA.

Druga, prezentowana na Intermat wywrotka to stalowa NW 3 S 27 SKD SL 48 o pojemności 27m3. Posiada modułową konstrukcję ramy z wysokowytrzymałej stali S700. Jest zwężana w przedniej części (kształt V).
Skrzynia: kształt  skrzyni ładunkowej typu konisch, ze ścianą przednią z z blachy HARDOX HB 450, o grubości 4 mm. Model prezentowany na Intermat posiada trzy osie SAF (pierwsza podnoszona), opony Michelin z aluminiowymi felgami Alcoa. Siłownik hydrauliczny Binotto Short Coveroraz manualnie zamykany dach Marcolin. Oświetlenie Full LED HELLA.

Wywrotki to najbardziej pożądany produkt polskiego producenta, który zasila rynek francuski, a poprzez niego także afrykański. W ostatnich miesiącach zainteresowanie produktami Wieltonu bardzo wzrosło. Odbiorcy podkreślają wysoką jakość polskich naczep z wielbłądem w logo, a także rozbudowaną sieć stacji serwisowych. Co podkreślają – to fakt, ze producent z Wielunia jest firmą elastyczną i potrafi zaprojektować i stworzyć dokładnie taki produkt, na jaki liczy klient.

Intermat w Paryżu organizowane są co trzy lata. W tym roku zgromadziły ponad 1300 wystawców z 37 krajów. Kilka hal odwiedziło 200 tys. zwiedzających z prawie 150 krajów. Kto liczy się w branży, powinien tam być.