News & Press

Na targach Transpotec Logitec w Weronie

Italiana Rimorchi srl., nowo założona włoska spółka zależna, która w całości należy do firmy WIELTON S.A., wzbudziła ogromne zainteresowanie na Targach Transpotec w Weronie. Pojawienie się nowego gracza na rynku, przyciągnęło na stoisko firmy tłumy, w tym wielu dostawców, a na konferencję –  międzynarodową reprezentację mediów.

Dzień przed rozpoczęciem targów, 15 kwietnia, Wielton S.A. podpisał umowę dzierżawy z firmą Compagnia Italiana Rimorchi srl. (CIR), obejmującą aktywa i prawa związane z jej działalnością. Umowa, podpisana pomiędzy tymi dwiema firmami w Perugii, zapewniła dominującym włoskim markom naczep – Merker, Cardi i Viberti – nowe otwarcie na rynek w branży automotiv.

Na mocy nowej umowy firma Italiana Rimorchi srl. zyskuje prawo do korzystania z zakładu przemysłowego CIR w Pescarze. Taka kooperacja to połączenie włoskiej tradycji i doświadczenia z nowoczesną technologią stosowaną przez producenta z Polski. Zawarta umowa dzierżawy pozwala firmie Italiana Rimorchi srl. w pełni korzystać ze wspólnych patentów, dokumentów technicznych, prototypów i projektów produktów, które były opracowywane przez lata specjalnie po to, by spełniać wymogi włoskiego sektora transportu drogowego.

Umowa obejmuje również zezwolenia handlowe oraz certyfikaty jakości, aby firma Italiana Rimorchi mogła bez problemów prowadzić swoją działalność. Pierwsze efekty współpracy włoskich i polskich inżynierów można było zobaczyć na targach w Weronie. Polsko-włoski zespół przez kilka ostatnich miesięcy projektował i tworzył produkty dopasowane do potrzeb włoskiego klienta, jak wywrotka NW3A 44 SKD SL 61 o pojemności 44 m3 z jednoskrzydłowymi klapo-drzwiami. To nowość. W warunkach polskich i krajów ościennych w wywrotkach stosuje się zwykle klapy jako tylne zamknięcie wywrotki, bądź klapo-drzwi w wersji dwuskrzydłowej. Jednoskrzydłowe klapo-drzwi to element charakteryzujący wywrotki wykorzystywane we Włoszech.

Odwiedzający targi w Weronie mogli zobaczyć także naczepę kurtynową marki Viberti. Na biało-żółtym stoisku Italiana Rimorchi S.r.l. było tłoczno, podobnie jak na konferencji, która przyciągnęła ponad 40 osób. Zainteresowanie produktami Italiana Rimorchi S.r.l. należącej do grupy Wielton odzwierciedlają także wyniki zamówień. Tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku do spółki wpłynęło trzy razy więcej zamówień na produkty, niż w całym ubiegłym roku.

Zarząd Wielton S.A. zapowiedział na konferencji we Włoszech, wzmożoną aktywność w Europie. Dzierżawa trzech, bardzo znaczących włoskich marek to przypieczętowanie korporacyjnej działalności grupy Wielton. Kilka dni wcześniej firma, jako pierwszy polski producent, zaprezentowała w Monachium na MAN Trucknology Days dedykowaną na rynek niemiecki wywrotkę do przewozu mas bitumicznych. A tuż po zakończeniu targów we Włoszech Wielton otworzył swoje stoisko na jednych z najważniejszych wydarzeń na świecie poświęconych budownictwu: Targach Intermat w Paryżu.