News & Press

Naczepy wywrotki i zabudowy wywrotki Wielton trafią do Turkmenistanu

65 sztuk produktów  Wielton – 50 naczep NW3S50PD i 15 zabudów trafi do Turkmenistanu.

Konstrukcja podwozia wywrotek wykonana jest z wysokowytrzymałej stali DOMEX®, trzyosiowa, z pneumatycznym zawieszeniem. Posiada 2 nogi podporowe z płynną regulacją i stalowy, składany tylny zderzak. Zawór H-S umożliwia podnoszenie i opuszczanie podwozia. Podnoszona jest także pierwsza oś w cyklu automatycznym z możliwością ręcznego sterowania.

Skrzynia naczepy wykonana jest z wysokowytrzymałej stali, podłoga ze stali HARDOX®.

Na życzenie klienta – firmy MIRMAN TRANSPORT FORWARDING COMPANY AG w wywrotkach wprowadzono modyfikacje. Wewnętrzna długość ramy została wydłużona do 11 000 mm.

Kontrahent – szwajcarska firma z siedzibą w St. Gallen – zajmuje się rozwojem nowoczesnych technologii w transporcie i doradztwem w budowie najnowszych rozwiązań logistycznych. Swoją działalność aktywnie prowadzi m.in. w Turkmenistanie, gdzie trafią naczepy i zabudowy z Wieltonu. Pierwszy transport dostarczony zostanie w styczniu, kolejny w lutym 2015 r. Niewątpliwie będzie to niecodzienny przejazd do Azji Środkowej – wywrotki bowiem, zgodnie z życzeniem klienta, malowane były w 5 różnych kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, szarym i żółtym.