News & Press

Wielton strategia 2020

W czwartek, 6 kwietnia Prezes Zarządu spółki akcyjnej Wielton przedstawił na konferencji prasowej i spotkaniu z inwestorami Strategię Wzrostu Grupy Wielton do 2020 roku, zapowiadając podwojenie sprzedaży i dalszy dynamiczny rozwój firmy.

W najbliższych 4 latach Grupa planuje podwojenie biznesu zarówno w obszarze przychodów, jak i wolumenu sprzedaży. Zamierza docelowo osiągnąć 9-proc. udział w rynku naczep i przyczep.

Jak podkreślił Mariusz Golec : To bardzo ważne wydarzenie w dla naszej firmy, bo strategię ogłaszamy po raz pierwszy w historii. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Strategia wzrostu to dokładnie przemyślany i precyzyjnie opracowany plan, który będziemy konsekwentnie realizować. Rozwój Grupy w ostatnich latach jest najlepszym dowodem słuszności podejmowanych przez Zarząd decyzji. Nowe cele są równie ambitne. Do 2020 roku chcemy podwoić biznes i umocnić pozycję na kluczowych rynkach, jednocześnie blisko współpracując z klientami. Wielton ma być postrzegany przez klientów i branżę jako ekspert, który będąc kompetentnym partnerem proponuje najlepsze i najbardziej kompleksowe rozwiązania dla biznesu.

Jak podkreślił Prezes Wielton SA zgodnie z przyjętą strategią, Grupa Wielton zamierza zbudować silną pozycję konkurencyjną na swoich głównych rynkach: w Polsce, Francji i we Włoszech oraz w Europie Środkowo – Wschodniej, a także wejść na rynki 8 krajów Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczo – Monetarnej (UEMOA). Do 2020 roku Wielton chce umocnić 3. pozycję w Europie i osiągnąć pozycję lidera na polskim rynku. Zamierza także wzmocnić pozycję numer 1 we Francji, wejść na podium we Włoszech oraz do pierwszej piątki sprzedawców naczep w Niemczech.

Rozwój globalnej obecności Grupy Wielton ma przełożyć się na podwojenie wyników. Cele strategiczne to: wzrost przychodów z 1,2 mld zł w 2016 roku do 2,4 mld zł w 2020 roku oraz zwiększenie sprzedaży z 12,9 do 25 tys. sztuk pojazdów. Marża EBITIDA w 2020 roku ma być na ciągle wysokim, 8-proc. poziomie.

Jak podsumował Mariusz Golec:  tak szybki wzrost będzie możliwy dzięki zrównoważonej strategii opartej o rozwój organiczny i akwizycje.