News & Press

Partnerstwo Wielton i SAF-HOLLAND

16 marca br. w siedzibie Wielton S.A. została podpisana ramowa umowa o współpracy z SAF-HOLLAND Polska Sp. z o.o. i SAF-HOLLAND GmbH. Lider wśród producentów będzie dostarczał Wieltonowi osie oraz inne komponenty do budowy przyczep i naczep wszystkich marek Grupy Wielton (Wielton, Fruehauf, Merker, Viberti, Cardi).

Odniesienie sukcesu, tym bardziej na arenie międzynarodowej, wymaga oprócz wielkiego zaangażowania w dążeniu do celu, otwartości i współpracy z innymi podmiotami. Dzięki temu możliwości i zasięg działań wykracza poza granice własnych mocy – powiedział Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A. Nasza firma stale współpracuje z producentami podwozi, materiałów, dostawcami podzespołów i wyposażenia. Partnerstwo z innymi firmami ułatwia funkcjonowanie organizacji, usprawnia pracę i sprawia, że działamy szybciej i dokładniej – dodał.

Zarówno Wielton, jak i SAF-HOLLAND zadeklarowali współpracę na rzecz rozwoju i testowania produktów oraz wsparcie ze strony SAF-HOLLAND doświadczeniem analitycznym w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wielton S.A. Umowa oznacza również wspólne działania na płaszczyznach serwisu, rozwoju produktów oraz promocji.

Systemy zawieszeń SAF-HOLLAND korzystają z nowoczesnej technologii, co przekłada się bezpośrednio na wysoką jakość produktu i ma wpływ na jego żywotność – skomentował Bartosz Strugacz, Dyrektor ds. Zaopatrzenia Wielton S.A. Dzięki temu nasi Klienci zyskują pewność, że produkty Grupy Wielton są nowoczesne i niezawodne – dodał.

Umowa została zawarta na okres do 31 grudnia 2017 roku. Szacunkowa wartość przedmiotu Umowy wynosi ok. 69 mln EUR.