News & Press

GEFCO

Wielton dostarcza naczepy dla największej grupy transportowej w segmencie TSL automotive. 28 nowych naczep kurtynowych z logo wielbłąda na trafiło na początku października do GEFCO. W transakcji pośredniczył Tip Trailer Services BV, jedna z największych firm, która leasinguje, sprzedaje i wynajmuje naczepy w Europie.

Wszystkie przekazane naczepy kurtynowe posiadają certyfikat EN 12642 XL, DCE 9.5 i są przystosowane do transportu na statkach typu Ro-Ro. Pojazdy są wyposażone w system Wabco TailGUARD. System TailGUARD wpływa na poprawę bezpieczeństwa operatora pojazdu, łącząc funkcję wykrywania martwego punktu z tyłu pojazdu wraz z automatycznym hamowaniem. Dodatkowo pomaga kierowcom w wykryciu stacjonarnych i ruchomych obiektów podczas jazdy do tyłu.

Dostarczone pojazdy są dostosowane do potrzeb i oczekiwań klienta, który określił następujące parametry naczep: wysokość wewnętrzna pojazdu 3 m; dach podnoszony z 3 pozycjami / wysokościami do jazdy; uchwyty mocowania ładunku wewnątrz pojazdu 9 par x 2 tony oraz 10 par x 5 ton; system WABCO TailGUARD, system Novacom TrailerMatics UTE 100 (pozycjonowanie pojazdu w czasie rzeczywistym).

GEFCO to globalna firma założona w 1949 roku przez koncert Peugeot. Specjalizuje się w logistyce przemysłowej z rozwiązaniami dedykowanymi w transporcie drogowym, kolejowym, morskim, lotniczym.