News & Press

Proces produkcyjny w Viberti Rimorchi składa się z kilku etapów, w których uczestniczą pracownicy różnych obszarów. Cały proces rozpoczyna się odbiorem z Wielton S.A. naczep wraz z materiałami do wyposażenia i montażu. Platformy przyjeżdżają pakowane po trzy lub cztery sztuki, a pomiędzy nimi składowane są elementy potrzebne do ich całościowego montażu. Na tym etapie prowadzimy wstępną kontrolę dostarczonych produktów przez logistykę, mającą na celu zweryfikowanie ewentualnych nieprawidłowości lub wad.

Viberti Rimorchi - Proces Produkcyjny

Zwykłemu cyklowi montażu i przygotowań mogą towarzy-szyć dalsze etapy, a mianowicie wykańczanie i rekonfiguracja pojazdów, lakierowanie i poprawki, a nawet naprawa już zarejestrowanych naczep, która może obejmować czynności takie jak usunięcie prostych nieprawidłowości czy całkowite doposażenie pojazdu.

Viberti Rimorchi - Proces Produkcyjny

Wreszcie, w ostatniej fazie procesu produkcyjnego Viberti nie może zostać pominięta kontrola pojazdów, podczas której przeprowadzane są testy techniczne i funkcjonalne w celu sprawdzenia zgodności gotowych naczep przed ich dostawą. W Viberti Rimorchi każdego dnia pracownicy przykładają najwyższą wagę do każdego szczegółu konstrukcji naczep, ponieważ wiedzą, że tylko w ten sposób zaspokoją potrzeby włoskich klientów.

Viberti Rimorchi - Proces Produkcyjny

Po otrzymaniu półproduktów i materiałów do wyposażenia, przeprowadzany jest faktyczny demontaż wszystkich przywiezionych w transporcie elementów, a następnie przygotowywane są linie stanowisk montażowych. Gdy już to zrobimy, montujemy koła, nadkola i wszystkie opcjonalne elementy wyposażenia naczepy.

Viberti Rimorchi - Proces Produkcyjny

W Viberti Rimorchi istnieją dwa stanowiska do montowania pojazdów: jedno przeznaczone jest dla naczep furgonowych, a drugie, z nielicznymi wyjątkami, przeznaczone jest dla naczep wywrotek. Jednak są też inne stanowiska: do montażu skrzyni załadunkowej (wspomniane powyżej), a na kolejnym montowane są opony. Dalej znajduje się także hala końcowego montażu i konfiguracji, następnie stanowisko plombowania pojazdów, a jako ostania hala serwisowa, w której wykonywane są naprawy w ramach obsługi posprzedażnej.

Viberti Rimorchi - Proces Produkcyjny

Poza wspomnianymi stanowiskami znajduje się także stacja montażu dachów, stacja montażu felg, piec lakierniczy, hala homologacji naczep i wreszcie hala, w której czyścimy pojazdy gotowe do odbioru.