News & Press

Ruszyła Karawana Naturalnie Renault Trucks

Trzy Renault Trucks gamy T mają za sobą pierwszą rundę spotkań z kierowcami.  Wszyscy kierowcy, którzy w dniach 10.06-12.06 odwiedzili Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni przy ul Kwiatkowskiego 60 mieli możliwość zapoznać się z nową gamą pojazdów do ruchu dalekobieżnego. Główny akcent spotkania położony był na wygodę pracy i wypoczynku kierowców. Każdy miał okazję zasiąść na wygodnych fotelach Recaro instalowanych standardowo w pojazdach nowej gamy Renault Trucks. Wysokie noty za komfort wypoczynku zebrała także dolna leżanka, dająca się rozciągnąć do szerokości 80 cm a wyposażona w akcesoryjny „hamak” stająca się doskonałym miejscem wypoczynku w trakcie krótkiej „pauzy”. Mile kojarzące się z Renault T wygodne leżaki, hamak i fotele do masażu zapełniały się kierowcami oczekującymi na wjazd na prom czy też po odbiór kontenerów. Najmniejszych wątpliwości nie budził pośród zgromadzonych fakt, że Renault Trucks T dobrze dba o swojego kierowcę. Za to często padały pytania o znaczenie zwierzęcych motywów, okrywających kabiny najnowszych renówek. Żyrafa, pantera śnieżna czy krokodyl. Co mają wspólnego z ciężarówkami?

Wybór „patronów” nie był przypadkowy. Dla przykładu krokodyl to istota długowieczna, i przy tym niezwykle silna, nacisk jego szczęk jest wręcz przysłowiowy. I właśnie te przymioty oferuje nowy Renault Trucks T. Nie nacisk szczęk oczywiście, ale niezwykle sprawny i mocny układ napędowy z silnikami o mocy do 520 KM oraz starannie zaprojektowaną i przetestowaną konstrukcję podwozia, gwarantującą długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Zupełnie inne cechy wspólne mają Renault Trucks z gamy T oraz sympatyczna żyrafa. Ta dzięki długiej szyi po pierwsze może sięgnąć tam gdzie nie są w stanie sięgać konkurenci, a niezwykle sprawny układ pokarmowy sprawia, że ma ona mniejsze zapotrzebowanie na pokarm niż inne, podobne gatunki. Niespotykany gdzie indziej, jak długa szyja u żyrafy, trapezoidalny kształt kabiny Gamy T, sprawia, że ma ona bardzo niski współczynnik oporu powietrza (o 12% mniejszy niż pojazdy poprzedniej gamy). Przekłada się to na niezwykle niskie spalanie, wynik na poziome 25-26 l/100 km z pełnym ładunkiem, znajduje potwierdzenie m.in. w czerwcowym numerze Polskiego Trakera. I ostatni z naszych sympatrycznych zwierzaków, pantera śnieżna. Gama T tak jak ona jest zdolna przetrwać w najcięższych warunkach klimatycznych. Co więcej Pantera potrafi unieść złowioną zwierzynę nawet, jeśli jej masa jest dwukrotnie większa od niej samej. Podobnie Gama T jest uznawana za pojazd oferujący największą ładowność na rynku w swojej klasie, szczególnie pojazd z 11 litrowym silnikiem i średnią kabiną Sleeper cab.

Nadmorskie spotkanie z Kierowcami zakończyło się. Karawana przemieszcza się w głąb Polski. Od poniedziałku 15.06.2015 do wtorku 16.06.2015 możecie ją spotkać na parkingu dla pojazdów ciężarowych przy stacji paliw Seydak na krajowej 10 w okolicach Nakła nad Notecią. Obowiązkowa „pauza” nie musi być nudna, można ją miło spędzić. Naturalnie z Renault Trucks.