News & Press

Ruszyła rekrutacja do Startup Spark

Rozpoczęliśmy nabór  do II rundy akceleratora Startup Spark organizowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., który powstał w ramach działania ScaleUp programu Start in Poland. Z naszą inicjatywą chcemy docierać bezpośrednio do ludzi zaangażowanych i aktywnych w środowisku startupowym.

Zgłoszenie do udziału w Programie odbywa się  poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego poprzez stronę www.startupspark.io.

Spośród zgłoszonych projektów wybranych zostanie 17 startupów, które podczas trwania programu będą współpracować
z dużymi przedsiębiorstwami i specjalistami Spark
oraz otrzymają wsparcie finansowe o równowartości 200 000 PLN (do 160 000 PLN jako pomoc w formie pieniężnej oraz pakietu usług o wartości do 40 000). Całość ma na celu komercjalizację
i skalowanie młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw.

Partnerzy Spark:

  • Procter&Gamble
  • PGE
  • Wielton
  • Albea Poland
  • Radio Łódź

Startup Spark to nie tylko akcelerator. Tworzymy ekosystem łączenia startupów z dojrzałymi firmami. Chcemy wykorzystać potencjał ŁSSE i jej inwestorów do tego aby pomagać startupom na różnych etapach rozwoju i aby łączyć młode i kreatywne biznesy
z doświadczeniem, infrastrukturą i zasobami dużych przedsiębiorstw.

Więcej: www.startupspark.io

W ramach pierwszej rundy akceleracji Wielton wybrał do dofinansowania i wdrożenia projekt firmy VersaBox, którego autonomiczny wózek transportowy KANBOY testowany był w zakładach firmy. Następnie w siedzibie Wieltonu podpisana została umowa akceleracyjna i list intencyjny dotyczące wsparcia i wdrożenia projektu VersaBox w Wieltonie. W podpisaniu uczestniczyli: Jakub Michalski reprezentujący VersaBox, Wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz, Prezes Zarządu Wielton S.A. Mariusz Golec oraz Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Piotr Kowalski.