News & Press

Studenci Politechniki Śląskiej z wizytą w Wieltonie

6 kwietnia br. studenci Mechatroniki na Politechnice Śląskiej odwiedzili Wielton S.A. W trakcie zorganizowanego Dnia z Wieltonem goście mieli okazję poznać specyfikę zakładów produkcyjnych, w tym zautomatyzowane linie spawalnicze i lakierujące, nowoczesny magazyn oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe Wielton S.A.

Już wkrótce startuje nowa specjalność studiów mechatronicznych na Politechnice Śląskiej. Projektowanie mechatronicznych układów mobilnych swoim patronatem objął Wielton S.A. Dzień z Wieltonem w wieluńskim centrum kompetencyjnym miał na celu przybliżenie specyfiki działania przedsiębiorstwa i tym samy pomóc studentom dokonać wyboru specjalizacji studiów magisterskich.

Absolwenci patronackiej specjalizacji zdobędą wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki i sensoryki przemysłowej, a także informatyki i teorii sterowania, niezbędnej do projektowania i integrowania specjalistycznych urządzeń, stosowanych w maszynach i pojazdach oraz w aparaturze diagnostycznej i pomiarowej. Będą projektować, integrować, wytwarzać, i eksploatować różnego rodzaju maszyny i urządzenia.

  • Studenci Projektowania mechatronicznych układów mobilnych mogą w przyszłości związać się z naszą firmą – mówi Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A. To nasza inwestycja w przyszłość – wiemy, jak ważne jest wsparcie młodego pokolenia w edukacji. Otwieramy przed nimi drzwi naszej firmy, w której mogą rozpocząć swoją karierę zawodową – dodaje.

Specjalizacja na Wydziale Politechniki Śląskiej wpisuje się w strategię spółki, która od lat aktywnie wspiera kształcenie młodego pokolenia, organizując m.in. klasy patronackie w wieluńskim Zespole Szkół Nr 2. Politechnika Śląska słynie z wysokiego poziomu kształcenia inżynierów, których przygotowuje również do twórczej działalności w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz systemów wytwórczych, kierowania i rozwijania produkcji przemysłowych, a także zarządzania procesami technologicznymi – mówi Maciej Kaczor, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Wielton S.A. Takie umiejętności są szczególnie pożądane w naszej firmie – dodaje.

Efektem strategii Wieltonu jest tworzone przez dwie dekady unikatowe centrum kompetencyjne w Wieluniu. 11 lutego br. Wielton uroczyście otworzył jedyne w Polsce a drugie w Europie Centrum Badawczo-Rozwojowe. Odbywają się w nim zaawansowane testy technologiczne produkowanych naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych. Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z zapleczem inżynieryjnym i naukowym pozwala opracowywać innowacyjne rozwiązania techniczne i oferować klientom nową jakość produktów.