News & Press

Targi IAA

Grupa Wielton daje szansę młodemu pokoleniu – zaprasza na targi IAA uczniów klasy patronackiej Zespołu Szkół Nr 2 im. J. Długosza z Wielunia.

Klasa patronacka w wieluńskim Zespole Szkół Nr 2 im. J. Długosza funkcjonuje od 1 września 2014 roku. Uczniowie kształcą się w zawodzie Mechanik-monter maszyn i urządzeń.  Zarząd Wieltonu poszukując najlepszych pracowników na rynku, postanowił zadziałać w długim terminie – chce zbudować solidne zaplecze kadrowe już na etapie kształcenia zawodowego. Tworząc klasę patronacką, szkoła zyskuje możliwość kształcenia uczniów w nowoczesnej firmie, tym samym wspólnie z Wieltonem będzie pomagać swoim wychowankom w zbudowaniu najlepszej z możliwych ścieżek kariery.

Dodatkowym atutem dla młodych, przyszłych pracowników Wieltonu, będą praktyki w najlepszych firmach kooperujących z naszą firmą, możliwość udziału w zagranicznych targach. Wielton wyposażył pracownię w nowoczesne zrobotyzowane stanowisko spawalnicze. Uczniowie korzystają z autorskiego programu nauczania, a od drugiego roku nauki otrzymują wynagrodzenie.