News & Press

VIBERTI - marka z mocnymi tradycjami.

Z początkiem lutego b.r. Zarząd Wielton S.A.  zdecydował o zmianie nazwy włoskiej spółki Italiana Rimorchi s.r.l. na Viberti Rimorchi s.r.l.. Zmiana nazwy odzwierciedla plan działania spółki, polegający na budowie atrakcyjnego portfolio produktów branży transportowej w oparciu o silne i rozpoznawalne marki lokalne.

Sięgamy po utożsamianą z branżą rynku przyczep i naczep nazwę produktową, rozpoznawalną na rynku włoskim. Chcemy by oferowane produkty skupione były wokół silnej lokalnej marki, z prawie 100-letnią tradycją. Jednocześnie  zależy nam na podkreśleniu tożsamości oferowanej marki produktowej z nazwą firmy. ” – komentuje zmianę Mariusz Golec Prezes Zarządu Wielton SA.

Przez niemal 100 lat w zakładach Viberti powstawały wysokiej klasy przyczepy i naczepy, motorowery, elementy do autobusów i trolejbusów, a także sprzęt wojskowy. Znaczący rozwój firmy wiązał się jednak z produkcją cywilną i przypadł na początek lat 50-tych XX wieku.

Dziś Viberti to silna marka lokalna o dużym potencjale, uwidaczniającym się w atrakcyjnej i elastycznej dla klientów ofercie rynkowej. Jednocześnie szeroki wachlarz  produktów wpływa na zakres i skalę oddziaływania marki. Jej wartość i znaczenie na lokalnym rynku przełożyły się na znaczący wzrost sprzedaży, notując w 2016 roku 60%-owy wzrost zarejestrowanych pojazdów w stosunku do roku poprzedniego. Zmieniając nazwę ujednolicamy komunikację i korzystamy z potencjału marki Viberti.