News & Press

Według brytyjskiej firmy doradczej CLEAR w 2016 roku w Europie Wschodniej branża odnotuje największy wzrost sprzedaży od 5 lat. Stopniowe przyrosty mają sprawić, że już w 2020 roku rynek przyczep i naczep w Europie Środkowo-Wschodniej znów wróci na szczytowy poziom z 2007 roku.

Europejscy eksperci zwracają uwagę, że rynek producentów przyczep i naczep od kilku kwartałów rozwija się dynamicznie, a na kluczowych rynkach obserwowane są wzrosty sprzedaży nie notowane od wielu lat.

Według brytyjskiej firmy doradczej CLEAR w 2016 roku w Europie Wschodniej branża odnotuje największy wzrost sprzedaży od 5 lat. Wolumen sprzedaży nie przekroczy rekordowego poziomu z roku 2007, sprzed kryzysu finansowego, ale z roku na rok perspektywy sprzedażowe mają być coraz lepsze. Stopniowe przyrosty mają sprawić, że już w 2020 roku rynek przyczep i naczep w Europie Środkowo-Wschodniej znów wróci na szczytowy poziom.

Ta sama instytucja zapowiada bardzo dobry sezon dla Europy Zachodniej. Zachodnioeuropejski rynek przyczep i naczep ma urosnąć o 9,3 proc. w pierwszej połowie roku i o 9,2 proc. w całym 2016 roku. Co istotne, wysokie wzrosty zapowiadane są na kluczowych rynkach – w Niemczech, Francji, Danii, Hiszpanii i we Włoszech. Jedynym dużym rynkiem, na którym eksperci prognozują niewielkie spadki jest Wielka Brytania. CLEAR zaznacza jednak, że tamtejszy rynek przyczep i naczep znajduje się w znakomitej kondycji, a brak przyrostów wynika głównie z wysokiego wolumenu osiągniętego w roku ubiegłym.