News & Press

Wiceminister gospodarki z wizytą w Wieltonie

„Cieszy mnie to, że zarząd firmy Wielton w drodze do bycia innowacyjną firmą, na pierwszym miejscu stawia człowieka, że kapitał ludzki odgrywa tu główną rolę. Potem jest technologia” – mówiła podczas wizyty w Wieltonie wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

Minister Grażyna Henclewska zapoznała się z produkcją w firmie, która jak podkreślała sama pani Minister – „Jest polską firmą z niedługą historią, więc tym bardziej imponuje jej rozwój”. Wiceminister Gospodarki towarzyszyli Krzysztof Zaręba i Janusz Kipigroch  z Departamentu Innowacji i Przemysłu MG. Goście największego polskiego producenta naczep i przyczep byli pod wrażeniem robotyzowanych linii produkcyjnych a także stanowisk laserowych. Podkreślali szerokie postrzeganie innowacji zarówno w kwestii wykorzystywanych technologii, ale też w strategii i innowacji. Zainteresowanie wzbudziły plany firmy dotyczące otwarcia zamiejscowego ośrodka naukowego w Gliwicach, a także sukcesy Wieltonu w pozyskiwaniu dobrej kadry inżynierskiej. To efekt współpracy z wieloma uczelniami i instytutami naukowymi w Polsce i za granicą.

Prezes Wielton S.A. Andrzej Szczepek prezentując firmę, wskazywał na obecność Wieltonu na rynkach całego świata. Obecnie produkty firmy z Wielunia trafiają do ponad 30 państw. Wielton wzmocnił swoją aktywność we Włoszech i Francji.

Na zakończenie wizyty Minister Grażyna Henclewska otrzymała kolaż ze zdjęciami dokumentującymi jej wizytę w Wieltonie.