News & Press

Wielton GmbH, realizujący sprzedaż na rynku niemieckim, po raz pierwszy uczestniczył w międzynarodowych targach NUFAM. Spóła zaprezentowała swoją ofertę produktową w dniach 30 września – 3 października w Karlsruhe. Na stoisku A223 w hali 2 firma wyeksponowała wybrane produkty ze swojego portfolio naczep kurtynowych, podkontenerowych, wywrotek i naczep z otwartą platformą.

Wielton na Targach Nufam 2021

Od marca 2021 r. Wielton prowadzi swoją działalność w Niemczech w ramach niezależnej spółki z siedzibą w Trebbin, na południe od Berlina. Podczas targów Wielton GmbH zaprezentował wybrane modele produktów dedykowanych dla klientów niemieckich, m.in. trzyosiową wywrotkę charakteryzującą się solidną i trwałą konstrukcją o zoptymalizowanej masie. Pojazd ten doskonale sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach i gwarantuje niezawodną pracę w trudnym terenie, na krótkich trasach oraz przy częstych załadunkach i rozładunkach. Z kolei naczepy podkontenerowe Wieltonu znajdą zastosowanie w transporcie intermodalnym. Wieluński producent oferuje te produkty w różnych wersjach: ze sztywnym przodem, sztywnym tyłem lub z wysuwanym przodem i / lub tyłem, co umożliwia transport kontenerów o wymiarach od 20 do 45. Podczas targów został zaprezentowany model trzyosiowy. Natomiast naczepy kurtynowe marki Wielton wyróżniają się m.in. innowacyjną konstrukcją ramy i licznymi możliwościami personalizacji. Zoptymalizowana konstrukcja produktu przekonuje zwiększoną wytrzy-małością, szczelnością i funkcjonalnością przy jednoczesnym optymalnym stosunku masy. Naczepy te umożliwiają zarówno łatwe manewrowanie, jak i bezpieczny załadunek i rozładunek. Jeden z model naczep kurtynowych zaprezentowano także podczas targów w Karlsruhe.

Wielton na Targach Nufam 2021

Martin Kemker, Dyrektor Handlowy Wielton GmbH, skomentował udział w targach: „W ciągu ostatnich ośmiu lat targi NUFAM stały się uznanym i cenionym miejscem spotkań branżowych. Jako Wielton GmbH cieszymy się z możliwości zaprezentowania podczas tego wydarzeniach wybranych modeli z naszego portfolio produktowego i podkreślenia w ten sposób naszych ambicji na rynku niemieckim. Mamy wiele do zaoferowania – i pokazaliśmy to w Karlsruhe!”

Wielton na Targach Nufam 2021