News & Press

Wielton nagrodzony tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”

Wielton S.A. otrzymał wyróżnienie „Ten, który zmienia polski przemysł”, przyznane przez Grupę PTWP. Spółkę wyróżniono za dynamiczną ekspansję na europejskim rynku producentów naczep, związaną z akwizycją francuskiego producenta naczep Fruehauf oraz przejęciem aktywów włoskiej spółki Compagnia Italiana Rimorchi w 2015 r.

20 stycznia br. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawanych przez Grupę PTWP. Wręczenie tytułów zakończyło całodniowe Forum Zmieniamy Polski Przemysł, organizowane przez wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

W uzasadnieniu przyznania tytułu podkreślono dynamikę i odwagę, z jaką Wielton S.A. realizuje swoją strategię dywersyfikacji geograficznej. Przejęcie firmy Fruehauf, największego producenta naczep we Francji oraz aktywów włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi otworzyło spółce drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego producenta na rynku naczep w Europie. Podkreślono także, że spółka w skuteczny i prorynkowy sposób rozwija relacje biznes – nauka.

Nagroda „Tego, który zmienia polski przemysł” jest dla nas dużym wyróżnieniem. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały zauważone i docenione. Wielton to największa polska firma w branży naczepowej, zbudowana od podstaw w oparciu o polski kapitał i polską myśl technologiczną. Istnieje na rynku 20 lat i doskonale wpisuje się w sukces polskiej transformacji gospodarczej. Wielton jest przykładem – podkreślam – polskiej firmy, która może prowadzić skuteczną ekspansję zagraniczną i przejmować tak duże podmioty zagraniczne, jak francuski Fruehauf – największy producent naczep we Francji czy trzy wiodące włoskie marki naczepowe, co otwiera nam drogę do 20% udziału w rynku włoskim – powiedział Mariusz Golec, prezes Zarządu Wielton S.A.

Prezes spółki zwrócił uwagę, jak ważna dla działalności firmy jest polityka innowacyjna:

– Wielton to spółka, która inwestuje w nowoczesne technologie. Obecnie realizujemy kolejne projekty w obszarze innowacji, takie jak Centrum Badań i Rozwoju w Wieluniu. Otwieramy je w ciągu miesiąca. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Współpracujemy również z Politechniką Śląską, gdzie uruchamiamy patronacki kierunek studiów, na którym studenci będą uczyli się sposobów konstruowaania środków transportu, co jest w Polsce rzadkością. Dzięki temu zaoferujemy klientom innowacyjne rozwiązania techniczne i nową jakość produktów. To ugruntuje naszą przewagę konkurencyjną na rynku – dodał Mariusz Golec.