News & Press

WIELTON SA WYRÓŻNIONY NA VIII EUROPEJSKIM FORUM GOSPODARCZYM W ŁODZI

W dniach 28-29 września br. odbyło się Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi.Zorganizowanemu przez Województwo Łódzkie we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego SA wydarzeniu towarzyszyło hasło Wyzwania Europy: gospodarka, pieniądze, biznes.Jako goście specjalni wystąpili byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. W związku z ekspansją Wielton SA na rynki europejskie Prezes Zarządu Mariusz Golec został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym „Współpraca międzynarodowa, eksport – gospodarka” w roli gościa specjalnego.

W 8. edycji Europejskiego Forum Gospodarczego wzięło udział ponad 2000 osób: przedstawicieli świata biznesu, nauki i gospodarki.

VIII edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015 to ważny impuls, zachęcający do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska nauki i biznesu, otwierający nowe obszary współdziałania, owocujący innowacyjnymi projektami sprzyjającymi rozwojowi gospodarczemu – mówił Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Na pytanie Przemysława Andrzejaka, Prezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, o podejście Wieltonu do innowacji, Mariusz Golec odpowiedział:

– Teraz jest najlepszy czas do tego, by zacząć inwestować w innowacje. Inwestujmy, bo jak nie dziś to kiedy?

Wielton SA od lat prowadzi aktywną politykę wspierania i wykorzystywania innowacji. Jednym z przykładów jest budowa nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Umożliwi ono przeprowadzanie zaawansowanych testów technologicznych, co wpłynie na jeszcze lepszą jakość oferowanych produktów.

To oznacza również nowe miejsca pracy – wzrost liczby zatrudnionych inżynierów do ok. 40 osób, które będą odpowiadać za tworzenie rozwiązań minimalizujących lub wręcz eliminujących ryzyko powstania usterek w pojazdach – dodaje Mariusz Golec.