News & Press

gpw
Wielton walczy o półfinał w konkursie mistrz GPW 2015

We wtorek rozpoczął się ćwierćfinał plebiscytu Mistrz GPW 2015 z udziałem Wieltonu. Internauci mają na oddanie swojego głosu czas do środy 30 grudnia do godziny 10:00. Liczymy na Państwa głosy.
Wielton znalazł się wśród 8 najlepszych spółek walczących o tytuł Mistrza GPW 2015. W 1/8 finału producent naczep i przyczep pokonał głosami internautów spółkę LiveChat, kwalifikując się do ćwierćfinału. Wiodącą grupę 16 najlepszych spółek wytypowali dziennikarze i analitycy „Pulsu Biznesu” oraz serwisu finansowego Bankier.pl. Organizatorzy plebiscytu w ramach 1/8 finału dobrali kandydatów w pary. Do kolejnych etapów przechodzą te spółki, które otrzymają więcej głosów internautów. Wielki finał na początku nowego roku.
Mistrz GPW zostanie wyłoniony już po raz szósty. Obok Wieltonu faworytami portalu Bankier.pl są spółki z mWIG40 czy sWIG80, w tym m.in. Grupa Azoty, Bioton czy CI Games – ćwierćfinałowy rywal Wieltonu.
Od początku br. akcje Wieltonu wzrosły o przeszło 80% przy stracie indeksu szerokiego rynku WIG o ok. 10%. Wzrost wartości akcji Wieltonu to efekt skutecznej realizacji strategii rozwoju, w tym ekspansji na rynki Europy Zachodniej. W bieżącym roku spółka nawiązała strategiczne partnerstwo z liderem francuskiego rynku spółką Fruehauf, nabywając pakiet 65,31% jej akcji. Wielton przejął też wybrane aktywa od spółki Compagnia Italiana Rimorchi, w tym wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów.
Konkurs o tytuł Mistrza GPW jest organizowany od 2010 roku. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. 11bit Studios (2014 r.), Integer.pl (2013 r.) czy Relpol (2012 r.).

Wielton S.A., z siedzibą w Wieluniu, to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona pięciu największych producentów w swojej branży w Europie. Każdego roku sprzedaje ponad 6500 sztuk produktów, a roczne obroty przekraczają 140 mln euro. Na sukces Wieltonu pracuje obecnie 1200 pracowników. W ofercie firmy znajduje się 60 typów wyrobów. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży, naczepy z logiem Wieltonu trafiają do ponad 35 krajów, w tym m.in.: do Rosji, Niemiec i Węgier, a także do krajów Azji i Afryki. Spółka została nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki tytułem „Orła Eksportu” przyznawanym przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą. W 2015 roku Wielton otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego, którym – poza Wieltonem – mogą się pochwalić 34 przedsiębiorstwa w całej Polsce. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Centrum Badań i Rozwoju posiada jedyną w tej części Europy stację do całopojazdowego badania naczepy.