Skład grupy

O Grupie

Polepszamy transport poprzez dostarczanie nowoczesnych i bezpiecznych pojazdów

Grupa Wielton

Działamy globalnie poprzez silne lokalne marki

Grupa Wielton należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży.

Misją Grupy Wielton jest tworzenie i dostarczanie najlepszych rozwiązań transportowych dla klientów biznesowych. Działamy mocno wierząc, że kluczowe są cztery wartości: ludzie, inicjatywa, jakość i bezpieczeństwo.

Rozumiemy, że to ludzie są najważniejszym kapitałem firmy. Dlatego każdego z pracowników traktujemy jak ważne ogniwo w budowaniu wartości firmy, a jego pracę traktujemy z należytym szacunkiem. Równie istotne jest dla nas aktywne poszukiwanie rozwiązań. Wprowadzając nowoczesne rozwiązania uzyskujemy niezależność, dzięki której poszukujemy nowych okazji do rozwoju. Niemniej istotna jest dla nas dbałość o jakość każdego procesu. We wszystkich działach firmy wprowadzamy najlepsze rozwiązania. Chcemy być wzorem w zastosowaniu najskuteczniejszych praktyk organizacyjnych oraz technologicznych. Kształtując naszą ofertę, środowisko pracy i procesy, dbamy o bezpieczeństwo klientów i pracowników, a także o bezpieczny rozwój firmy.

Pragniemy być najlepsi w swojej branży i stale zwiększać udział naszych produktów w rynku. Staramy się być wszędzie tam, gdzie możemy dotrzeć do naszych klientów. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży nasze produkty są sprzedawane globalnie. Naszymi klientami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Nowoczesne rozwiązania wypracowane i przetestowane przez Centrum Badawczo Rozwojowe oraz ambicja i dynamika działania to motywy naszej działalności.

Od lat rozwijamy własną myśl technologiczną. W ramach całej Grupy Wielton zatrudnienie znajduje już ponad 2500 pracowników, w tym 250 inżynierów i konstruktorów, którzy dbają o optymalizację procesu produkcyjnego oraz wprowadzanie nowości technologicznych.

 

Nasza Historia

1996
1998-1999
2000
2003-2004
2006
2007
2008
2009
2015
2016
2017

Wielton w liczbach

0
Możliwych konfiguracji produktów
0 inżynierów
0 liczba osób pracujących w Grupie Wielton
0 grup produktowych

Struktura grupy

Działamy w oparciu o silne, lokalne marki

Struktura grupy

Działamy w oparciu o silne, lokalne marki
Wielton

Polska

Firma założona w 1996 roku. Od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wielton należy do grona największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych w Europie.

Więcej informacji
Fruehauf

Francja

Fruehauf to wiodący producent naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych. Firma posiada 44% udział w kluczowym segmencie rynku naczep we Francji. W ciągu roku produkowanych jest ponad 4000 naczep.

Więcej informacji
Viberti

Włochy

Firma Viberti została założona w 1922 roku w Turynie. Od lat buduje swoją pozycję wokół wyjątkowo szerokiej gamy pojazdów transportowych. Viberti była pierwszą firmą w branży, która uzyskała certyfikat ISO 9001 w 1995 r.

Więcej informacji
Cardi

Włochy

Firma Cardi została założona w 1919 roku w Veronie. Firma od początku wyróżniała się tworzeniem produktów na zamówienie, wysokim poziomem jakości produkowanych pojazdów oraz dostosowaniem linii produkcyjnej do specyficznych potrzeb.

Więcej informacji
Wielton Agro

Polska

Marka Wielton Agro jest producentem pojazdów dla rolnictwa i powstała w 2009 roku jako część grupy kapitałowej Wielton. W swojej ofercie ma sześć rodzin produktowych dostępnych w różnych konfiguracjach.

Więcej informacji
Langendorf

Niemcy

Langendorf jest rodzinną firmą z ponad 125-letnim doświadczeniem. Marka jest jednym z czołowych europejskich producentów pojazdów, oferującym szeroką gamę produktów. Motto Langendorf brzmi “High tech on wheels” – “Technologia na kołach”.

Więcej informacji
Lawrence David

Wielka Brytania

Lawrence David to firma o ponad 45-letniej historii, działająca na stabilnym, brytyjskim rynku o łącznym potencjale ok. 23 000 pojazdów rocznie, o udziale na poziomie 9,9 proc. Spółka posiada w swoim portfolio między innymi naczepy oraz zabudowy kurtynowe i furgonowe, a także rozwiązania typu last mile, stanowiące obecnie ok. 13 proc. jej portfela produktowego.