Skład grupy

O Grupie

Polepszamy transport poprzez dostarczanie nowoczesnych i bezpiecznych pojazdów

Grupa Wielton

Działamy globalnie poprzez silne lokalne marki

Grupa Wielton należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży.

 

Nasza Historia

1996
1998-1999
2000
2003-2004
2006
2007
2008
2009
2016
2017
2020
2021

Wielton w liczbach

0
pozycja wśród producentów w europie i 24 lata doświadczenia
0 lokalnych marek i 600 punktów serwisowych
0 osób pracujących w Grupie Wielton
0 grup produktowych i 800 możliwych konfiguracji produktów

Struktura grupy

Działamy w oparciu o silne, lokalne marki

Struktura grupy

Działamy w oparciu o silne, lokalne marki
Wielton

Polska

Firma założona w 1996 roku. Od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wielton należy do grona największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych w Europie.

Więcej informacji
Fruehauf

Francja

Fruehauf to wiodący producent naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych. Firma posiada 44% udział w kluczowym segmencie rynku naczep we Francji. W ciągu roku produkowanych jest ponad 4000 naczep.

Więcej informacji
Viberti

Włochy

Firma Viberti została założona w 1922 roku w Turynie. Od lat buduje swoją pozycję wokół wyjątkowo szerokiej gamy pojazdów transportowych. Viberti była pierwszą firmą w branży, która uzyskała certyfikat ISO 9001 w 1995 r.
Pod Viberti operuje wyspecjalizowana w segmencie wywrotek marka Cardi.

Więcej informacji
Cardi

Włochy

Firma Cardi została założona w 1919 roku w Veronie. Firma od początku wyróżniała się tworzeniem produktów na zamówienie, wysokim poziomem jakości produkowanych pojazdów oraz dostosowaniem linii produkcyjnej do specyficznych potrzeb.

Więcej informacji
Wielton Agro

Polska

Marka Wielton Agro jest producentem pojazdów dla rolnictwa i powstała w 2009 roku jako część grupy kapitałowej Wielton. W swojej ofercie ma sześć rodzin produktowych dostępnych w różnych konfiguracjach.

Więcej informacji
Langendorf

Niemcy

Langendorf jest rodzinną firmą z ponad 125-letnim doświadczeniem. Marka jest jednym z czołowych europejskich producentów pojazdów, oferującym szeroką gamę produktów. Motto Langendorf brzmi “High tech on wheels” – “Technologia na kołach”.

Więcej informacji
Lawrence David

Wielka Brytania

Lawrence David to firma o ponad 45-letniej historii, działająca na stabilnym, brytyjskim rynku o łącznym potencjale ok. 23 000 pojazdów rocznie, o udziale na poziomie 9,9 proc. Spółka posiada w swoim portfolio między innymi naczepy oraz zabudowy kurtynowe i furgonowe, a także rozwiązania typu last mile, stanowiące obecnie ok. 13 proc. jej portfela produktowego.

Guillén

Hiszpania

Guillén to szósty producent naczep i przyczep w Hiszpanii, którego historia sięga 1895 roku. Firma specjalizuje się w produkcji naczep kurtynowych, furgonowych i podkontenerowych oraz posiada zaawansowany technologicznie i dobrze zautomatyzowany zakład produkcyjny.