Skład grupy
ikona eu

Struktura grupy

MARKI GRUPY WIELTON

Firma założona w 1996 roku. Od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wielton należy do grona największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych w Europie.

Dowiedz się więcej

Fruehauf to wiodący producent naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych. Firma posiada 44% udział w kluczowym segmencie rynku naczep we Francji. W ciągu roku produkowanych jest ponad 4000 naczep.

Dowiedz się więcej

Firma Viberti została założona w 1922 roku w Turynie. Od lat buduje swoją reputację wokół wyjątkowo szerokiej gamy pojazdów transportowych. Viberti była pierwszą firmą w branży, która uzyskała certyfikat ISO 9001 w 1995r.

Dowiedz się więcej

Firma Cardi została założona w 1919 roku w Veronie. Firma od początku wyróżniała się tworzeniem produktów na zamówienie, wysokim poziomem jakości produkowanych pojazdów oraz dostosowaniem linii produkcyjnej do specyficznych potrzeb.

Dowiedz się więcej

Marka Wielton Agro jest producentem pojazdów dla rolnictwa i powstała w 2009 roku jako część grupy kapitałowej Wielton. W swojej ofercie ma sześć rodzin produktowych dostępnych w różnych konfiguracjach.

Dowiedz się więcej

Langendorf jest rodzinną firmą z ponad 125-letnim doświadczeniem. Marka jest jednym z czołowych europejskich producentów pojazdów, oferującym szeroką gamę produktów. Motto Langendorf brzmi “High tech on wheels” – “Technologia na kołach”.

Dowiedz się więcej