Skład grupy

Struktura grupy

MARKI GRUPY WIELTON

Wielton

Lider w branży

Polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Wieluniu. Jest to największy producent naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych w kraju.

Spółka została założona w 1996 roku. Od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i należy do grona największych producentów w swojej branży w Europie.

Wielton S.A., jako główna spółka w grupie, zajmuje się koordynacją pozostałych spółek: Wielton Agro, Wielton Rosja, Wielton Ukraina oraz Wielton Białoruś. Wielton Logistic z kolei prowadzi działalność usług transportowych dla spółek grupy oraz firm zewnętrznych.

Wielton jest pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczepowej. Grupa od lat rozwija własną myśl technologiczną, optymalizuje proces produkcyjny, wprowadza nowości techniczne. Otwarte w lutym 2016 r. Centrum Badawczo-Rozwojowe Wielton S.A. posiada jedyną w Polsce a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania produktu.

Pod koniec 2016 roku Wielton założył także spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie jako pierwszy europejski producent wybuduje montownię naczep drogowych. W ramach całej Grupy Wielton zatrudnia obecnie około 2 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1,4 tys. w Wieluniu.

Zobacz produkty marki